Yhteystiedot

Me palvelemme sinua kaikissa tuotteisiimme ja palveluihimme liittyvissä asioissa.

Asiakaspalvelu 010 6801 445
tilaukset@medifon.fi

Medifon vaihde 010 6801 444
tilaukset@medifon.fi

Puhelimitse olemme tavoitettavissa ma-pe klo 9 - 16.

 

Laskutuksen yhteystiedot:
laskutus@medifon.fi
Puh. 010 6801 446

 

Toimitusjohtaja Mika Flink

Ota yhteyttä:
mika.flink@medifon.fi

Jakeluyhteistyö

Medifon on logistinen yhteistyökumppani, jonka kautta satojen yritysten tuotteet ovat apteekkien ja muiden terveystuotteita myyvien yritysten saatavilla.

Mikäli yrityksenne on kiinnostunut jakeluyhteistyöstä Medifonin kanssa, ottakaa yhteyttä sähköpostitse osoitteeseen jp@medifon.fi

Tuotehankinta, APTEEKKI-tuotesarja

Medifon toimii markkinoijana ja valmistuttajana apteekkien omalle brändille, APTEEKKI-tuotesarjalle. Tuotesarja on laaja ja se pitää sisällään valmisteita useasta itsehoidon tuotekategoriasta. Tutustu sarjaan: https://www.apteekki.fi/apteekki-tuotesarja.html

Tuotesarjan tuotehankinnoista, tuotekehitysyhteistyöstä sekä markkinoinnista vastaa tuoteryhmäpäällikkö Eero Maljonen.

Ota yhteyttä:
eero.maljonen@medifon.fi

Tuotehankinta, muut tuotemerkit

Medifon hankkii valikoimaansa apteekkimarkkinoille suunnattuja tuotteita, joille apteekeissa on kysyntää. Markkinointiyhteistyössä kanssamme on kymmeniä tuotemerkkejä.

Tuotehankinnoista vastaa ostaja Laura Pulkkinen.

Ota yhteyttä:
laura.pulkkinen@medifon.fi

Logistiikka

Logistiikasta, varastotoiminnoista ja tietotekniikasta vastaa logistiikkapäällikkö Jyrki Ristinen.

Ota yhteyttä:
jyrki.ristinen@medifon.fi

Laatu

Lääketukkukaupan vastuunalaisena johtajana toimii Sanna Siissalo.

Ota yhteyttä:
sanna.siissalo@medifon.fi
p. +358 50 528 5620

Yleiset hankinnat

Muista kuin tuotteisiin tai logistiikkaan liittyvistä hankinnoista vastaa toimistopäällikkö Riitta Heikka.

Ota yhteyttä:
riitta.heikka@medifon.fi